Warszawska straż podsumowuje noc sylwestrową. Jest gorzej niż rok temu

Mazowieccy strażacy interweniowali 150 razy w noc sylwestrową, w tym przy 95 pożarach, 34 miejscowych zagrożeniach oraz 21 fałszywych alarmach. W porównaniu do nocy sylwestrowej z 2017 na 2018 rok strażacy odnotowali ponad 40 interwencji więcej.

Fot. Wirtualne Legionowo

Jeszcze przed północą 31 grudnia 2018 roku miała miejsce ewakuacja w centrum handlowym przy ul. Emilii Plater w Warszawie. W jednym pomieszczeniu powstało zadymienie w jednym z zamkniętych pomieszczeń, prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ewakuowano około 2000 osób z centrum handlowego przed przybyciem straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W działaniach brało udział sześciu strażaków i jeden samochód gaśniczy.

Po godzinie 1:00 w nocy 1 stycznia 2019 roku strażacy interweniowali w budynku wielorodzinnym w Radomiu przy ul. Marii Gaji gdzie prawdopodobnie doszło do rozpylenia gazu pieprzowego. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. W działaniach brało udział 12 strażaków i trzy samochody straży pożarnej.

Najwięcej interwencji dotyczyło pożarów, w tym aż 67 spowodowanych przez fajerwerki oraz 13 w obiektach mieszkalnych i 8 środków transportu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany w związku z pożarami.

34 interwencje dotyczyły miejscowych zagrożeń, w tym 19 w obiektach mieszkalnych, pięć wypadków samochodowych na mazowieckich drogach oraz sześć interwenci medycznych.

Strażacy interweniowali również w związku z fałszywymi alarmami. Trzynaście interwencji pochodziło z instalacji wykrywania zlokalizowanych w zakładach produkcyjnych, obiektach handlowych i obiektach użyteczności publicznej.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach:

Warszawa 66
płocki 9
radomski 9
piaseczyński 8
wołomiński 8

Informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c