Warszawska uczelnia przechodzi na nauczanie zdalne

Rektor Politechniki Warszawskiej zdecydował, że w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, uczelnia przejdzie na nauczanie zdalne. Póki co na miesiąc, od 24 stycznia do 22 lutego 2022 roku.

Fot. Warszawa w Pigułce

W związku z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem, coraz więcej szkół wyższych decyduje się na nauczanie online. Taką decyzję podjął także Rektor Politechniki Warszawskiej. w dniach od 24 stycznia do 22 lutego 2022 roku zajęcia dydaktyczne oraz egzaminy i inne zaliczenia odbywać się będą w trybie zdalnym.

Jeśli chodzi o Uniwersytet Warszawski, zajęcia odbywają się stacjonarnie. Jednak, ze względu na sytuację pandemiczną, władze wydziału lub kierownicy jednostki dydaktycznej mogą zdecydować, by czasowo prowadzić zajęcia w formie zdalnej bądź hybrydowo.

Na polskich uczelniach wyższych uczy się w sumie około 1,2 mln studentów. Wśród nich, w pełni zaszczepionych, czyli co najmniej dwiema dawkami, jest blisko 70 procent osób. Dane dotyczą jednak tylko tych osób, które mają numer PESEL i szczepiły się w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.