Warszawski bank z problemami? Ustanowiono kuratora!

Jak poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego, przedwczoraj ustanowiono kuratora w Warszawskim Banku Spółdzielczym.

Siedziba KNF, fot. Wikipedia

Komisja Nadzoru Finansowego wyznaczyła Leszka Górniaka, który będzie pełnił funkcję kuratora w Warszawskim Banku Spółdzielczym.

Jak tłumaczy KNF, wydana decyzja jest podyktowana koniecznością poprawy sytuacji finansowej banku oraz ulepszeniem przepływu informacji między instytucją bankową a komisją.

Ustanowiony w Warszawskim Banku Spółdzielczym kurator nie wchodzi w skład organu banku, toteż zakres jego działań nie jest ograniczany przez obowiązujący statut, zarząd banku czy też wybraną radę nadzorczą.

Zgodnie z obowiązującym zakresem powierzonych obowiązków, kurator ma prawo współuczestniczyć we wszystkich posiedzeniach organów decyzyjny WBS. Jego nadzór w żaden sposób nie wpłynie na dotychczasowe świadczenie usług dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych.

W tym roku Komisja interweniowała już w sprawie dwóch banków spółdzielczych, które borykały się z kłopotami finansowymi i zostały poddane obowiązkowej restrukturyzacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c