Warszawski Ośrodek Telewizyjny

W czasach mojego dzieciństwa mogliśmy wybierać w oszałamiającej liczbie kilku kanałów telewizyjnych. Dla mieszkańców Warszawy i okolic stacja regionalna był Warszawski Ośrodek Telewizyjny (WOT) z charakterystycznym logo.

WOT

WOT jest najstarsza polska stacja telewizyjna. Początkowo (od 25 października 1952 roku) działała jako program lokalny, by później (od 1 września 1958 roku) osiągnąć zasięg ogólnopolski.  Do ośrodka warszawskiego dołączyły ośrodki łódzki i katowicki.

Dziś główna siedziba mieści się w samym sercu Warszawy przy ulicy Jasnej 14/16, a siedzibą trzech redakcji terenowych są Płock, Radom i Siedlce.

Flagowym programem WOT był i jest Telewizyjny Kurier Warszawski. Jest to program informacyjny z Warszawy i okolic z charakterystyczną czołówką i o niezmiennej nazwie. To najstarszy polski program informacyjny. Jest nadawany od 1958 roku!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.