Warszawski ratusz wydaje ostrzeżenie! Wysyła SMS-y do mieszkańców

W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu PM10 szczególnie wzdłuż ruchliwych ulic może przekroczyć we wtorek (19.01.2021r.) warszawski poziom alarmowania (100 ?g/m3). Zalecenia: (zwłaszcza dla kobiet w ciąży, osób starszych i chorych) unikanie przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń. Apelujemy o pozostanie w domach, informowanie Straży Miejskiej o spalaniu odpadów, ograniczenie korzystania z transportu, zaprzestanie palenia w kominkach” – czytamy w wiadomości SMS

Fot. Warszawa w Pigułce

Najgorsza sytuacja ma być na Mokotowie, Ursynowie, Wawrze, Ursusie, Włochach, Śródmieściu, gdzie obowiązuje 4 najwyższy stopień.

ZALECENIA
Nie wietrz pomieszczeń. Jeśli kominek nie jest głównym źródłem ciepła w Twoim domu to zrezygnuj z jego używania. Zostaw samochód w domu – pojedź transportem publicznym. Osoby wrażliwe (zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci) powinny unikać wszelkiej aktywności na zewnątrz, w tym spacerów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c