Warszawski szpital otrzymał respiratory i pulsoksymetry z Berlina!

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski poinformował, że do Szpitala Bielańskiego trafiło właśnie 14 respiratorów i 300 pulsoksymetrów. Prezydent podkreślił, że jest to niezwykły dar, pokazujący, że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć.

Fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Cały świat walczy z kolejnymi falami epidemii. W wielu miejscach brakuje  jednak odpowiedniej liczby personelu medycznego, a w innych sprzętu. W tym drugim przypadku, z pomocą Warszawie przyszedł Berlin. Jak przekazał Rafał Trzaskowski, ze stolicy Niemiec do Szpitala Bielańskiego jako darowizna trafiło 14 respiratorów i 300 pulsoksymetrów.

W związku z tym Rafał Trzaskowski podzielił się w mediach społecznościowym listem, który skierował do burmistrza Berlina, Michaela Müllera, dziękując za współpracę zarówno w czasie pandemii COVID-19, jak i za 30 lat partnerstwa.

„Sprzęt medyczny, jaki otrzymaliśmy, jest dla nas szczególnie cenny, bo wiemy, że w Berlinie, jak w Warszawie sytuacja pandemiczna jest bardzo poważna, a mimo to, jak na prawdziwych przyjaciół przystało, postanowiliście podzielić się z nami aparaturą ratującą życie”

– napisał.  Zauważył, że w tym roku pandemia komplikuje plany związane z okrągłą rocznicą  Umowy o Współpracy Partnerskiej pomiędzy Warszawą i Berlinem, jednak wyraził nadzieję, że po zakończeniu programów szczepień, kiedy sytuacja zdrowotna wróci do normy, uda się cieszyć się wspólnymi spotkaniami i przedsięwzięciami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c