Warszawskie oceanarium – czar podwodnego świata

Jeśli zastanawiacie się nad dobrym miejscem na spędzenie rodzinnego popołudnia w Warszawie polecam… oceanarium.

Oceanarium3

Pewnej soboty wybraliśmy się tam w składzie trzyosobowym (najmłodszy syn nie odróżnia jeszcze kota od słonia). Za to starszy był zachwycony! Oceanarium znajduje się na poziomie -1 warszawskiego centrum handlowego Blue City zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich 179.

 

Oceanarium5

Cały obiekt nie jest duży, ale niezwykle ciekawy. Za cenę biletu (20 zł dorosły/15 zł dziecko) możemy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt morskich. Jako ciekawostkę dodam, iż jest to obiekt unikalny w skali kraju, pod względem liczny gatunków ryb jest to największe oceanarium w Polsce, ze zbiornikami mieszczącymi aż 60 tysięcy litrów wody!

Oceanarium7

Dzieci mogą zobaczyć bohaterów filmu „Gdzie jest Nemo?”, podejść do akwarium z rekinami i podglądać żółwia wodnego. Wśród okazów można zobaczyć zdolne do rozgryzania skał rogatnice, a także skrzydlice z osiemnastoma kolcami jadowymi, których jedno ukłucie może zabić człowieka!

oceanarium8

Oceanarium cieszy się dużą popularnością. Być może pora naszych odwiedzin była niezwykle popularna (sobotnie popołudnie), ale było dość tłoczno. Nic dziwnego- to doskonale miejsce łączące walor rozrywkowy i edukacyjny dla każdego, kto choć trochę lubi świat zwierząt.

Oceanarium9

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.