Warszawskie stacje i przystanki kolejowe z udogodnieniami. Modernizacje przynoszą efekt.

Trwająca modernizacja warszawskich stacji kolejowych przynosi efekty. Zamontowane zostały nowe windy wraz z platformami, powstały wiaty ochronne oraz nowe tablice informacyjne, w ramach zaplanowanej rozbudowy systemu informacji pasażerskiej.

By Kris1973 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48823871

Udogodnienia sukcesywnie pojawiające się na warszawskich dworcach kosztowały w roku ubiegłym kosztowały trzy miliony złotych. Jak podkreślają Polskie Linie Kolejowe, efekt jest zauważalny chociażby na przystanku: Warszawa Al. Jerozolimskie, na którym cztery stare windy zostały zastąpione przez nowe, z czego najbardziej ucieszą się osoby mające problemy z poruszaniem się, a także podróżni z większym bagażem. Nowe windy są klimatyzowane, ogrzewane i i z myślą o niewidomych wyposażono je w system głosowych komunikatów.

Od ubiegłego roku z dobrodziejstwa nowych wind korzystają także pasażerowie linii obwodowej, prowadzącej z Warszawy Zachodniej do Warszawy Gdańskiej. Poprawiono również warunki korzystania z Dworca Wschodniego, który docelowo będzie wyposażony w schody ruchome. Z kolei na peronach przystanku osobowego: Warszawa-ZOO postawione zostały nowe wiaty.

Perony warszawskich dworców będą sukcesywnie uzupełniane o nowe tablice informacyjne, pojawią się również nowe ławki. Podobny zakres prac obejmie przystanki i stacje na odcinku między Legionowem a Nasielskiem.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.