Watykan ostrzega przez lockdownem dla kościołów: „Kościoły odgrywają ważną rolę w zwalczeniu COVID-19”

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przekazał podczas konsultacji w Wiedniu jakie mogą być skutki koronawirusa dla kościoła. Zaznaczył, że wspólnoty religijne odgrywają istotną rolę w zwalczaniu kryzysu COVID-19.

Fot. Shutterstock

Ksiądz Janusz Urbańczyk, który jest stałym przedstawicielem Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przekazał, że wprowadzenie większych ograniczeń w kościołach ze względu na COVID-19 będzie mieć poważne skutki. Jak zaznacza, ustawodawcy nie powinni o tym zapominać. Zakazy będą głęboko wpływać na swobodę praktykowania religii i działalności religijnej, charytatywnej i edukacyjnej.

Konferencja OBWE w Wiedniu odbywa się od 10 listopada w formie wideorozmów. Przedstawiciel Watykanu poinformował, że Kościoły i wspólnoty religijne odgrywają bardzo dużą i ważną rolę w zwalczeniu wirusa SARS-CoV-2. Tłumaczy, że to dzięki pracy w sferze opieki zdrowotnej, a także na płaszczyźnie moralnej przez promowanie nadziei wśród wiernych.

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej dodał, że w okresie większego sekularyzmu wolność religijna jest wartym ochrony prawem, a jego przestrzeganie pomoże całemu społeczeństwu. Jak dodaje, „tylko konsekwentne poszanowanie tej wolności może zagwarantować swobodny i pełny rozwój naszych demokratycznych społeczeństw i nasze bezpieczeństwo”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c