Wąż amurski pełzał po Warszawie. Wygrzewał się przed garażem

Środowe przedpołudnie na jednym ze strzeżonych osiedli przy ulicy Górczewskiej zapowiadało się całkiem zwyczajnie. Do momentu, gdy pracownicy ochrony zauważyli, że przed jednym z garaży, w ostatnich promieniach kończącego się lata, wygrzewa się… wąż.

Fot. Straż Miejska

Widok był niecodzienny i wprawił przypadkowych odkrywców w lekkie oszołomienie. Gdy pierwszy szok minął, pracownicy ochrony wezwali na pomoc Ekopatrol straży miejskiej. Funkcjonariusze po przybyciu pod wskazany adres stwierdzili, że pełzający gość to wąż amurski, często spotykany w hodowlach.

Ten miał już około metra długości, był więc dorosłym osobnikiem. Nie miał żadnych ran – prawdopodobnie uciekł z hodowli lub został wyrzucony przez właściciela. Strażniczka i strażnik umieścili węża w transporterze i przewieźli go do Centrum CITES przy Warszawskim ZOO, które teraz stanie się jego nowym domem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c