Ważna zmiana w kartach płatniczych. Będzie trudniej dla tych, którzy kupują dużo i często

Jak podaje Bankier.pl do 14 września banki w Polsce muszą dostosować swoje usługi do zaleceń dyrektywy unijnej o usługach płatniczych. Celem nowych regulacji jest podniesienie bezpieczeństwa transakcji bezdotykowych.

Fot. Pixabay

Do tej pory przy transakcjach bezdotykowych do 50 zł nie trzeba było podawać kodu PIN. Teraz częściowo ma się to zmienić.

Jeżeli pięć razy robiliśmy drobne zakupy, za piątą trzeba będzie wpisać kod PIN. Po tej operacji znowu będzie można dokonać pięć transakcji bez kodu.

Inną zmianą są limity. Od połowy września kwota jednorazowej transakcji zbliżeniowej nie może przekraczać 50 euro. Powyżej tej kwoty, kartę trzeba będzie włożyć do czytnika. Kwota łączna nie może też przekraczać 150 euro na dobę.

Powyższe ograniczenia nie będą obowiązywały przy płatnościach w transporcie i strefach parkingowych. Chodzi m.in. o bilety i opłaty na autostradach, gdzie liczy się szybkość, by utrzymać płynność ruchu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.