Ważne zmiany w dużym banku! Mają zapewnić większe bezpieczeństwo

Jak poinformował Bank Pekao, wprowadzone zostały istotne zmiany. Dotyczą one dodatkowego zabezpieczenia podczas logowania do aplikacji mobilnej PeoPay, tak zwanego logowania dwuskładnikowego

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Serwis internetowy Pekao24 oraz aplikacja mobilna PeoPay umożliwiają klientom dostęp do rachunku płatniczego online. Dzięki nim możliwe jest przykładowo wykonywanie przelewów, sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej oraz dokonywanie płatności za pomocą Blika. Niedawno Bank Pekao poinformował o wprowadzeniu pewnych zmian dla swoich klientów.

„Dla klientów korzystających z aplikacji PeoPay wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania do serwisu internetowego Pekao24 – logowanie dwuskładnikowe” – podano w komunikacie.

Wyjaśniono, że po wprowadzeniu numeru oraz hasła, użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się do aplikacji PeoPay w celu dodatkowego potwierdzenia logowania. Jak podał w sprawozdaniu finansowym opublikowanym pod koniec lutego 2024 roku Leszek Skiba, prezes Banku Pekao, liczba aktywnych klientów bankowości mobilnej w zeszłym roku wzrosła o 400 tys. do 3,1 mln.

Źródło: tvn24.pl

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]