Ważny objaw koronawirusa u osób starszych!

Jak mówią naukowcy, majaczenie może występować szczególnie u osób starszych podczas zachorowania na wirusa SARS-CoV-2. Pojawia się to u nich nawet bez innych objawów specyficznych dla koronawirusa, jak np. gorączka czy kaszel. 

Fot. Pixabay

Naukowcy ostrzegają przed nowym, nietypowym objawem koronawirusa u osób powyżej 65 roku życia. Chodzi o majaczenie, które znacznie częściej pojawiają się niż kaszel i gorączka. Analizę opisał portal Onet.

Badanie przeprowadzone zostało przez King’s College, które przeanalizowało dane 800 starszych osób chorych na koronawirusa. Jak się okazało, majaczenie pojawiło się u nich znacznie częściej, aż 1/5 wykazywała nawet to jako jedyny objaw COVID-19. Mieli oni objawy splątania, senności i dezorientacji. Dodatkowo byli bardziej zmęczeni i niektórzy skarżyli się na duszności.

Jedna z lekarek zwraca uwagę żeby przyglądać się wszelkim zmianom kondycji psychicznej osób starszych. Im szybsza reakcja, tym bardziej można im pomóc uporać się z wirusem SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c