Wciąż pogarszająca się sytuacja w Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka jest w coraz gorszej sytuacji związanej z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem. Obecnie szpital pracuje w trybie ostrodyżurowym. 

Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Cezary Piwowarski / Wikipedia

Informacje o pogarszającej się sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka przekazało Radio Kolor. Rzeczniczka CZD przekazała w rozmowie z radiem, że działalność szpitala została czasowo ograniczona. Oznacza to, że będą odbywać się jedynie procedury pilne i ratujące życie.

Jak zaznacza rzeczniczka Katarzyna Gardzińska, sytuacja z dnia na dzień się zmienia. W tej chwili na terenie szpitala przebywa 3 pacjentów zakażonych koronawirusem. W sumie od początku pandemii COVID-19 dotknął aż 150 pracowników placówki. Z danych czwartkowych wciąż 65 osób jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Szpital jest uważany za jeden z najlepszych i najnowocześniejszych miejsc dla najmłodszych. Na miejscu znajduje się również instytut naukowy i jednostka badawczo- rozwojowa Ministerstwa Zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c