Wdarli się do mieszkania Ukraińca i skatowali go drewnianą deską do krojenia

Zarzuty dotyczące pobicia i kierowania gróźb bezprawnych wobec obywatela Ukrainy ze względu na przynależność narodowościową, policjanci z Pragi Północ przedstawili 18 i 32-latkowi. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego i pobili go.

Fot. Pixabay

18 i 32-latek zostali zatrzymani późnym wieczorem w ubiegły czwartek przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ. Z wcześniej uzyskanych informacji wynikało, że to oni napadli na 24-letniego obywatela Ukrainy w jego mieszkaniu.

Mężczyźni bili pokrzywdzonego po całym ciele, używając do tego m.in. drewnianej deski do krojenia i grozili mu pozbawieniem życia. Zniszczyli też jego odzież. Obaj noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Śledczy z Pragi Północ, którzy pracowali nad sprawą, skompletowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanymi przekazali go do prokuratury. Tam 32 i 18-latek usłyszeli zarzuty pobicia obywatela Ukrainy i kierowania wobec niego gróźb bezprawnych ze względu na przynależność narodowościową. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór.

Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Paulina Onyszko/rr


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.