Wedel rozbudowuje fabrykę i buduje magazyn. To nie koniec inwestycji

Na Kamionku trwa rozbudowa fabryki Wedla. Pierwszym etapem planowanej inwestycji jest postawienie magazynu wysokiego składowania, który zostanie dołączony do przedwojennej części wytwórni. To jednak nie koniec rozbudowy.

Fot. Twoja-Praga

O rozbudowie poinformowała Twoja-Praga. „W kolejnym roku rozpoczniemy inwestycję w centralnej pakowni – przesyłu i automatycznego pakowania gotowego produktu” – powiedziała w wypowiedzi dla portalu Magdalena Kołodziejska z działu prasowego LOTTE Wedel.

Fabrykę założył jeszcze przed wojną Karol Wedel. Po nim interes prowadził Jan – doktor chemii i „wynalazca” ptasiego mleczka.

Budynek przetrwał wojnę, ponieważ właściciel przekupywał okupanta czekoladą, mimo, że odmówił podpisania volkslisty. Kiedy władze komunistyczne doszły do władzy odebrano mu wszystko. Codziennie siadał po drugiej stronie jeziorka patrząc smutno na jedyne dziecko jakie posiadał – swoją fabrykę. Pracownicy jednak nigdy o nim nie zapomnieli, a także o dobroci, jaką im okazywał.

Wielokrotnie go odwiedzali i obdarowywali najpotrzebniejszymi rzeczami, a także oferowali swoje towarzystwo. Jan Józef Wedel zmarł 31 marca 1960 r. i został pochowany na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie. Nie doczekał się spadkobierców, którzy mogliby teraz odzyskać fabrykę i poprowadzić rodzinny biznes. Firmę prowadzi koncern LOTTE i w Sali Pamięci oddaje hołd całej rodzinie Wedel.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]