Wesele bez gości z odległych miast? Jest propozycja

Wesela to teraz jedno ze źródeł zakażeń koroanwirusem. Wprowadzone zostały już ograniczenia, jednak dla niektórych to jest za mało. W rozmowie z Interią, dr hab. Ernest Kuchar uważa, że należy ograniczyć listę gości do tych, którzy są z tej samego samego rejonu.

Fot. Shutterstock

Dr Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uważa, że nie należy całkowicie odwołać wesel. Trzeba jednak jeszcze większych restrykcji z nim związanych. Problemem dla niego jest to, że goście przyjeżdzają na śluby z całego kraju.

„Wesela gromadzą rodziny z całej Polski, co umożliwia rozprzestrzenianie zakażeń na tereny, gdzie ich wcześniej czy ostatnio nie było. To jest szczególnie niebezpieczne.”

-powiedział.

Rozwiązaniem może być wprowadzenie zakazu przejeżdżania osobom z innych regionów, ale też skrócenie czasu trwania wesel. Bo im większy czas, tym jest większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zakażenia.

W sobotę wprowadzono dodatkowe obostrzenia- żółty i czerwony. Dotyczą one zachowania bezpieczeństwa między innymi podczas przyjęcia weselnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c