Węziej na ul. Grzybowskiej i Czwartaków

Na ul. Grzybowskiej w piątek w nocy, 10 lipca, rozpocznie się duża przebudowa sieci ciepłowniczej. W Rembertowie natomiast układana będzie nowa nawierzchnia.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Na ul. Grzybowskiej firma Veolia zaplanowała przebudowę sieci ciepłowniczej, która ułożona jest pod jezdnią. Dlatego od piątku, 10 lipca od godz. 22.00 do godzin wieczornych we wtorek 14 lipca wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni ul. Grzybowskiej na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Grzybowskiego a ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. W tym czasie rozebrana zostanie bariera dzieląca jezdnie. W ten sposób wykonawca przebudowy przygotuje się do zasadniczych prac, które wiążą się z wykopami w miejscu ciepłociągu i komór ciepłowniczych. Prace przy komorach zlokalizowanych w rejonie budynku nr 5 będą wymagały wyłączenia z ruchu obydwu jezdni ul. Grzybowskiej. Wtedy możliwy będzie tylko dojazd do posesji, a objazd zostanie poprowadzony ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego. W czasie przebudowy pozostałego odcinka sieci wyłączona z ruchu będzie jezdnia południowa, a ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywał się jezdnią północną. W ostatnim etapie prac, na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską dodatkowo zwężona zostanie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II. Ten etap będzie trwał tylko weekend, a ruch w kierunku al. „Solidarności” będzie odbywał się jednym pasem. Po wszystkich pracach odtworzona zostanie nawierzchnia całej południowej jezdni ul. Grzybowskiej.

W sobotę, 11 lipca zwężona będzie ul. Czwartaków na odcinku od ul. Licealnej do ul. Kapitańskiej. Wyłączona z ruchu zostanie północna strona jezdni a za zwężonym odcinku będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – w stronę torów kolejowych. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się al. Sztandarów lub ulicami równoległymi do ul. Czwartaków. Utrudnienia związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach kanalizacyjnych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.