WHO: „Czas na zaostrzenie środków walki z pandemią”

Dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia w Europie przekazał, że przyszedł najwyższy czas na zaostrzenia środków walki z pandemią. Wszystko w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na całym świecie. 

Fot. Pixabay

Jak przekazał dyrektor regionalny WHO w Europie Hans Kluge, podczas czwartkowej konferencji prasowej, przyszedł już czas na zaostrzenie środków walki z pandemią. Uważa, że wyższa liczba notowanych zakażeń COVID-19 ma związek z większą ilością robionych testów, a także dlatego, że infekcje dotyczą teraz częściej młodych ludzi.

Hans Kluge apelował do rządzących, aby obostrzenia były wprowadzane stopniowo, w odpowiednim czasie. Przestrzegł przed nie zwlekaniem z dodawaniem niewielkich restrykcji, ale zaapelował o zamykanie szkół kiedy nie będzie już innego wyjścia. Uważa, że ważne jest, aby nie pozbawiać dzieci edukacji.

Dodał, że najważniejsza jest komunikacja pomiędzy rządzącymi, a obywatelami i przekazywanie jasnych komunikatów. Obostrzenia i zakazy powinny być odpowiednio wyjaśniane, tak, aby nikt nie miał wątpliwości kogo lub czego dotyczą. To pozwoli zachować większy spokój i lepszą organizację w czasie niespokojnym dla całego świata.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c