Jak wygrać z pandemią? WHO odpowiada

Światowa Organizacja Zdrowia stara się odpowiedzieć na jedno z najbardziej nurtujących cały świat pytań- jaki kierunek należy obrać, aby wygrać z koronawirusem? Teraz przekazano trzy kluczowe informacje.

Fot. Pixabay

Do tej pory ponad 49 milionów osób na całym świecie zmagało się z wirusem SARS-CoV-2. Aż 1,2 milina zmarło. Wciąż trwają prace nad szczepionkami i lekami, które pomogą w walce z koronawirusem. Jak podkreśliła Światowa Organizacja Zdrowia, COVID-19 można pokonać tylko dzięki nauce i solidarności.

„Chociaż jest to globalny kryzys, wiele krajów i miast z powodzeniem zapobiegło lub kontrolowało transmisję za pomocą kompleksowego i opartego na faktach podejścia. Po raz pierwszy świat zjednoczył się w pracach mających na celu szybkie opracowanie szczepionek, diagnostyki i terapii, a także zapewnienia ich dostępności wszystkim państwom na zasadzie równości.”

-podkreślała organizacja. Jak dodaje, w ostatnim czasie było widoczne to, że kraje z większą infrastrukturą gotowości na wypadek zagrożenia zdrowia i życia były w stanie szybciej przejąć kontrolę nad rozprzestrzenieniem się obecnego wirusa SARS-CoV-2.

Dlatego ważne jest, aby już teraz przygotować się na następną pandemię. Dzięki temu będziemy gotowi na kolejny kryzys i znacznie łatwiej będzie można sobie z nim poradzić. Podczas 73 Światowego Zgromadzenia Zdrowia ma zostać rozważony projekt deklaracji, która będzie mieć na celu przygotowanie państw członkowskich na przyszłe zagrożenia życia publicznego. Dzięki temu wszystkie kraje będą lepiej przygotowane na wykrywanie niebezpiecznych chorób.

Dodatkowo, Światowe Zgromadzenie Zdrowia ma zostać poświęcone m.in. planowaniu walki z chorobami tropikalnymi i neurologicznymi czy kwestii cyfryzacji medycyny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c