Wiadomo ile dawek szczepionek chce wyprodukować Moderna w 2021 roku!

Amerykański koncern Moderna przekazał informację, ile planuje wyprodukować w 2021 roku dawek swojej szczepionki. Liczba jest ogromna!

Fot. Shutterstock

Szczepionka firmy Moderna to nowość na rynku. Dopiero w środę preparat został zarejestrowany przez Europejską Agencję Leków. Polska zamówiła już pierwsze dawki szczepionki, które mają zostać dostarczone w przyszłym tygodniu. Agencja Rezerw Materiałowych zapowiedziała, że pierwsza dostawa ma sięgać 29 tysięcy dawek. Do końca marca ma już być ich w Polsce około 800 tysięcy.

Jak przekazał agencji Reuters dyrektor generalny Moderny Stephane Bancel, w 2021 firma będzie w stanie wyprodukować co najmniej 600 milionów dawek szczepionki, ale będzie dążyć do jednego miliarda. Zaznaczył jednak, że wciąż nie ma pewności jak długo będą utrzymywać się przeciwciała wytworzone w organizmie po podaniu preparatu.

W Polsce wciąż trwają szczepienia tzw. grupy zero. W następnej kolejności preparat otrzymają osoby starsze, nauczyciele i pracownicy administracji w placówkach szkolnych, a także służby wojskowe. Również w przyszłym tygodniu ruszą zapisy na szczepienia osób spoza listy priorytetowej. Jak przekazał podczas wczorajszej konferencji prasowej rzecznik rządu, nie będzie można wybrać, którą szczepionkę chcę się otrzymać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c