Wiadomo kiedy ruszy szpital na PGE Narodowym

Szpital polowy, który powstaje na PGE Narodowym ma być gotowy w środę. Obecnie instalowany jest niezbędny sprzęt. Taką informacje podaje TVP. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Rząd przygotowuje sieć szpitali, która ma pomóc w walce z koronawirusem. W Warszawie szpitale polowe powstają na Stadionie Narodowym, a także w hali Expo XXI. Jak informuje telewizja TVP, szpital na stadionie ma być gotowy do użytku w najbliższą środę.

W tej chwili na stadionie instalowany jest sprzęt medyczny. Na chorych będzie czekać 300 łóżek, które będą dysponowały dostępem do tlenu. Jeśli będzie to niewystarczająca liczba, w kolejnym etapie może pojawić się rozszerzenie do 500 miejsc, a później nawet do 1000. Będą również łóżka z respiratorami.

Nie oznacza to jednak, że już od środy pojawią się tam pacjenci. Jak tłumaczy koordynator projektu w rozmowie z TVP, dopiero jeśli wszystkie możliwości systemu zdrowia zostaną wykorzystane, to dopiero wtedy pacjenci zaczną trafiać do szpitali tymczasowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c