Wiadomo, kiedy zapadną decyzje ws. obostrzeń!

Rzecznik rządu w rozmowie z Plus Radiem odpowiedział na pytanie, kiedy zapadną decyzję w sprawie dalszych obostrzeń w Polsce. 

Rzecznik rządu Piotr Mueller rozmawiał dziś rano na antenie Plus Radia na temat pandemii koronawirusa i terminu ogłoszenia dalszych decyzji w sprawie obostrzeń. Jak podkreślił rzecznik, dynamika zakażeń z ostatnich dni wskazuje na to, że dziś również liczba przypadków będzie większa niż wczoraj.

Piotr Mueller dodał, że decyzje w sprawie obostrzeń zapadną najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj i najpóźniej jutro zostaną przekazane do publicznej informacji. Póki co obostrzenia w województwie pomorskim i warmińsko- mazurskim będą obowiązywać do 20 marca.

Pytany był również o ograniczenia w handlu, zaplanowanych nieoficjalnie przed świętami wielkanocnymi. Wyjaśnił, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w poszczególnych województwach.

„Jeśli sytuacja w kraju pogorszyłaby się na tyle, że trzeba będzie podejmować decyzje co do obostrzeń w kolejnych województwach, to na terenie tych województw ograniczenia w handlu, są możliwe na tych obszarach. Natomiast dynamika zachorowań jest bardzo zróżnicowana w związku z tym na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądał handel tuż przed świętami.”

-dodał Piotr Mueller, zaznaczając, że nie spodziewa się większych ograniczeń w handlu niż te, które w tej chwili występują już w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c