Wiadomo kiedy zostanie oddany do użytku Szpital Południowy!

Dziś wojewoda mazowiecki zapewnił, że dobiega końca ustalanie formalności w sprawie Szpitala Południowego, który ma zostać przeznaczony dla osób chorych na koronawirusa. Proponowany termin oddania go do użytku to 22 stycznia 2021 roku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał, że trwają już ostatnie prace w Szpitalu Południowym, który mieści się na Ursynowie przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Gandhi. Jakiś czas temu zdecydowano, że placówka zostanie przeznaczona dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wojewoda poinformował też, że szpital ma zostać otwarty 22 stycznia przyszłego roku.

Szpitalem ma się zająć kilka stron. Jest to szpital na Solcu, który odpowiedzialny będzie za organizację lecznicy. Przygotować go na szybsze przyjęcie chorych na urząd miasta, a przyspieszyć ostatnie prace ma budżet państwa.  Agencja Rezerw Materiałowych ma dostarczyć znaczną część zaopatrzenia.

Szpital Południowy ma posiadać nie mniej niż 300 łóżek covidowych, a tym co najmniej 80 dla ciężkich przypadków zakażenia, które posiadać będą respiratory. Konstanty Radziwiłł podkreślił też, że w województwie mazowieckim wszystkie szpitale tymczasowe mają być gotowe w ciągu maksymalnie kilkunastu tygodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c