Wiceminister alarmuje! „Dzisiejsze dane zapalają czerwoną lampkę”

Waldemar Kraska alarmuje- dzisiejsze dane zapalają czerwoną lampkę, jeśli chodzi o zakażenia COVID-19 i osoby, które zmarły. Również bardzo dużo osób przebywa w tej chwili w szpitalach, w ciągu doby przybyło ich aż 100. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Czwarta fala się rozpędza, przypadków koronawirusa w Polsce z dnia na dzień przybywa. Wiceminister Waldemar Kraska po raz kolejny zaapelował do osób niezaszczepionych, aby to zrobiły. W rozmowie z Polsat News mówił też, że dzisiejsze dane na pewno zapalają czerwoną lampkę. Jest wysoka liczba przypadków zakażeń COVID-19, coraz więcej osób umiera i coraz więcej osób trafia do szpitali.

W placówkach medycznych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest prawie 2 tysiące osób. W ciągu ostatniej doby przybyło ich ponad 100, to ogromna różnica, porównując chociażby z wynikami jeszcze sprzed kilku tygodni.

Dzisiejsza liczba przypadków wyniosła 1325. Z powodu koronawirusa ostatniej doby zmarło aż 46 osób. Niemal 200 osób to  mieszkańcy Mazowsza, z czego 81 przypadków to zakażeni w samej Warszawie. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w szpitalach w regionie jest obecnie 752 miejsc dla zakażonych, z których 220 jest w tej chwili zajętych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c