Wiceminister finansów o stanie budżetu. 13,3 mld zł deficytu po sierpniu

Jak przekazał PAP wiceminister finansów, po sierpniu budżet państwa miał 13,3 mld zł deficytu. Jest to o 3 mld zł mniej niż po poprzednim miesiącu.

Fot. Pixabay

Według wiceministra finansów, Piotra Patkowskiego, dane, które przedstawił świadczą o dalszej stabilizacji aktywności gospodarczej w Polsce. Po miesiącu sierpniu budżet państwa wyniósł 13,3 mld deficytu.

Resort finansów przekazał też, że od stycznia do końca sierpnia 2020 roku dochody budżetu Polski były wyższe aż o 6,1 mld złotych w porównaniu w tym samym okresem w roku 2019. Wtedy dochody wynosiły niecałe 8 miliardów złotych.

Wpływy w tym roku miały zamknąć się na poziomie 435 miliardów złotych. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa, można już mówić o kwocie 398 miliardów. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że założenia na rok 2021 są zbyt optymistyczne. Dlatego nawołuje rząd, aby zrezygnował z części programów socjalnych, przeznaczając te pieniądze na rezerwę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c