Nieoficjalne: Wiceminister finansów rezygnuje ze stanowiska!

Jak dowiedział się Business Insider Polska, Piotr Dziedzic złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej. Nie są znane przyczyny jego odejścia. 

Business Insider Polska ustalił, że ze stanowiska wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej odchodzi Piotr Dziedzic. Odpowiadał również za walkę z przestępczością ekonomiczną. Podlegały mu struktury skarbówki m.in urzędy celno-skarbowe.

Jak podaje informator Business Insider, Piotr Dziedzic odszedł na emeryturę w ABW jeszcze w trakcie pracy w Ministerstwie Finansów, a teraz odchodzi również z resortu. Dodaje, że rezygnacje złożył sam, a dokumenty do premiera podpisał już minister finansów, Tadeusz Kościński. Teraz musi je jeszcze podpisać premier. Całe procedury powinny skończyć się jeszcze w połowie grudnia.

Piotr Dziedzic z wykształcenia jest prawnikiem. Do Ministerstwa Finansów pierwszy raz trafił w 1997 roku, pracował na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości. Od 2016 roku był dyrektorem Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c