Wiceminister o najnowszych danych. Jest pełen niepokoju!

Wiceminister Waldemar Kraska mówił dziś na antenie Polsat News o najnowszych danych jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. W ciągu doby przybyło prawie 3 tysiące chorych. Zwrócił uwagę na to, co go niepokoi. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś rano na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał informację o nowych przypadkach. W ciągu doby przybyło 2 771 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 49 osób. Jak wyjaśnił, liczba zgonów bardzo go niepokoi. Wyjaśnił, że te liczby powinny dać do myślenia tym, którzy nie są zaszczepieni, bo może to być ostatni dzwonek, by uniknąć tak dużej czwartej fali.

Ale to nie wszystko. Wiceministra również niepokoi fakt, że część pacjentów nie chce poddawać się badaniu na koronawirusa, szczególnie teraz, kiedy mamy do czynienia z sezonem grypowym, przeziębieniowym. Podkreślił, że to bardzo ważne, aby zdiagnozować, którą chorobę przechodzimy.

Wczoraj padł rekord czwartej fali. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 było aż 3 tysiące. Najwięcej dotyczyło województwa lubelskiego i mazowieckiego. Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 46 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c