Wiceminister o obostrzeniach dla niezaszczepionych: rozmowy się toczą

Francja i Grecja wprowadziły obostrzenia na osób niezaszczepionych. Czy przy okazji spadku liczby szczepień w Polsce pojawią się podobne zakazy? Minister Kraska przyznał, ze rozmowy w tej sprawie już się toczą.

Fot. Shutterstock

We Francji prezydent Macron wprowadził obowiązkowe szczepienia dla medyków. Do restauracji, centrów handlowych, placówek medycznych, miejsc kultury, rozrywki, a nawet do dłuższej podróży pociągiem czy samolotem wymagane jest zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19. Podobnie jest w Grecji. Tylko osoby zaszczepione będą mogły liczyć na wejście do restauracji, barów i kawiarni.

Na antenie Polsat News minister Waldemar Kraska pytany był o podobne działania rządu polskiego w tej sprawie. – Te rozmowy się na pewno toczą (…) Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić – dodał. Ostrzegł też, że niska liczba zakażeń nie powinna uśpić czujności Polaków. Coraz więcej jest przypadków wariantu delta. Na początku czerwca było to 8 proc., a obecnie jest to już 45 proc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c