Wiceminister traci stanowisko. Potwierdza w mediach społecznościowych!

Ze stanowiskiem wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych żegna się Janusz Kowalski. Sam opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym potwierdził informację i podziękował  za współpracę Jackowi Sasinowi. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Już wczoraj w mediach pojawiła się informacja dotycząca dymisji Janusza Kowalskiego. Wiceminister i szef resortu aktywów państwowych tłumaczył w rozmowie z RMF FM, że różnica pomiędzy Kowalskim a większością rządzącą jest zbyt duża.  Dziś rano potwierdził, że na jego biurku leży podpisana przez premiera dymisja wiceministra.

Sprawę potwierdził właśnie sam zainteresowany. We wpisie opublikowanym przed chwilą przyznał, że jego praca w urzędzie właśnie się skończyła, ale nie skończyła się jego praca dla Polski.

„Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020. Sprzeciwiam się transformacji energetycznej, niekontrolowanej dekarbonizacji i wysokim cenom energii i ciepła oraz uzależnieniu od rosyjskiego gazu.”

-wyjaśnił Janusz Kowalski. Dodał również, że dziękuje za współpracę Jackowi Sasinowi, która trwała od grudnia 2019 roku, a także pozostałym ministrom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c