Wiceminister ujawnia dane. Ogromny wzrost!

Wiceminister zdrowia ujawnił dzisiejszą liczbę przypadków zakażeń koronawirusem. Wyniosła ona ponad 1500 zakażeń. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym poniedziałkiem aż o 70 procent!

Fot. Warszawa w Pigułce

Waldemar Kraska był gościem programu „Kwadrans polityczny” na antenie TVP. Poinformował między innymi o dobowej liczbie zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Poniedziałkowe dane mówią aż o 1537 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W porównaniu z ubiegłym poniedziałkiem, to wzrost aż o 70 procent. Wtedy liczba zakażeń wyniosła 903.

Oficjalny raport Ministerstwa Zdrowia opublikowany zostanie około godziny 10:30. Wtedy dowiemy się także ile osób zmarło z powodu koronawirusa. Zdaniem rządu i ekspertów, szczyt czwartej fali pandemii nastąpi na koniec listopada i początek grudnia.

Jak natomiast dodał dziś wiceminister, nie należy zbyt mocno przywiązywać do tych dat, ponieważ już poprzednie fale pokazały, że pandemia „nie czyta prognoz”. Podkreślił jednak, że liczba nowych przypadków zakażeń COVID-19 powinna spadać do świąt Bożego Narodzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c