Wiceminister ujawnia nowe dane. Zwraca uwagę na jeden fakt

Wiceminister zdrowia przekazał, że dziś odnotowano ponad 27 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 502 osoby zmarły. Waldemar Kraska zwrócił uwagę na jeden fakt. Osoby zakażone coraz rzadziej skarżą się na utratę zmysły węchu i smaku. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak przekazał dziś rano na antenie Polskiego Radia Waldemar Kraska, w Polsce mamy 27 356 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tydzień temu Ministerstwo Zdrowia informowało o 28 128 przypadkach. Minister wskazał, że dzisiaj w porównaniu z ubiegłym tygodniem, nastąpił spadek o 3%.  Ostatniej doby zmarły 502 osoby.

Waldemar Kraska zwrócił uwagę na istotny fakt jeśli chodzi o przechodzenie choroby. Wyjaśnił, że wśród objawów, coraz rzadziej spotyka się zaburzenia smaku i węchu, a przecież jeszcze kilka miesięcy temu był to jeden z głównych objawów zakażenia COVID-19. Dlatego zaapelował, by się testować, ponieważ wiele osób myli koronawirusa w przeziębieniem.

Wiceminister zdrowia wskazał również, że coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Na dzień dzisiejszy w szpitalach przebywa 21 500 osób. Jeśli chodzi o liczbę testów, ostatniej doby wykonano ich 109 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c