Wiceminister zdrowia o liczbie zakażeń. Tak źle nie było od miesięcy!

Wiceminister zdrowia poinformował o dzisiejszej liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce. Tak źle nie było od maja. Przybywa zarówno nowych zakażeń, jak i zgonów. Więcej też osób trafia do szpitali.

Fot. Warszawa w Pigułce

W Polsce z dnia na dzień wrasta liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. O najnowszych danych poinformował rano na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Tylu chorych na COVID-19 nie było w Polsce od maja 2021 roku.

Liczba nowych zakażeń wynosi 767 przypadków. Zmarło natomiast 27 chorych.  Z dnia na dzień przybywa także osób, które wymagają hospitalizacji. Jak zaznacza wiceminister, wszyscy pacjenci przebywający w szpitalach to praktycznie osoby niezaszczepione. Dlatego zaapelował do wszystkich niezaszczepionych, aby jak najszybciej to zrobili.

„Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym(…)Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych”

-dodał Waldemar Kraska. Wczoraj liczba hospitalizowanych wyniosła 782 chorych. Tydzień wcześniej w szpitalach przebywało 570 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia- 465 osób. To pokazuje ewidentny trend wzrostowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c