Wiceminister zdrowia o niepokojącym trendzie. Takiego wzrostu jeszcze nie było!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił dziś pandemii koronawirusa w Polsce. Jak zaznaczył, liczby są bardzo niepokojące, to wzrost w porównaniu z ubiegłym tygodniem aż o 90 procent!

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś rano wiceminister na antenie Programu 1 Polskiego Radia przekazał najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Zaznaczył, że trend wzrostowy utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a w taj chwili zakażeń jest ponad 90 procent więcej niż w ubiegły poniedziałek. Dokładną liczbę poznamy o 10:30.

Wiceminister dodał, że w szpitalach przebywa 5 420 pacjentów z COVID-19, a w ciągu ostatniej doby przybyło aż 336 hospitalizowanych chorych. Liczba osób, które w szpitalach wymagają podłączenia do respiratorów to 444.

Waldemar Kraska odniósł się także do tematu maseczek. Zaznaczył, że widzi co się obecnie dzieje na ulicach czy w sklepach i jest mocno zdziwiony, a nawet przerażony postępowaniem Polaków. Jego zdaniem zapomnieliśmy, że wirus SARS-CoV-2 wciąż jest wśród nas. Dlatego zaapelował o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa, czyli korzystanie z maseczek i środków do dezynfekcji oraz utrzymywanie odpowiedniego dystansu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c