Wiceminister zdrowia o świętach: „To jedyna metoda, byśmy opanowali tę epidemię do momentu, gdy pojawi się szczepionka”

Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem 24 odniósł się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wiceminister zdrowia ocenił, że najlepszym prezentem dla wszystkich rodzin będzie brak zakażenia koronawirusem. Dlatego zaapelował o ograniczenie spotkań. 

Fot. Shutterstock

Pomimo spadku dobowej liczby zakażeń w ostatnim czasie, koronawirus wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Jedynym sposobem walki z COVID-19 może być szczepionka, która już w styczniu ma się pojawić w Polsce. Przed nami jednak czas świąteczny i wiele osób chciałoby spotkać się w gronie rodziny. Tym bardziej, że już ostatnie święta Wielkanocne nie mogły się odbyć w normalnych warunkach.

W rozmowie z Polskim Radiem 24, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska skomentował sytuację epidemiczną w kraju i postanowienia rządu związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ocenił, że trzeba być wciąż bardzo ostrożnym, ponieważ zakażeń cały czas jest bardzo dużo. Podkreślił, że została przyjęta jasna mapa drogowa obostrzeń do końca roku, którą należy przestrzegać.

„Chcemy, byśmy tylko spotykali się w gronie najbliższych, to jedyna metoda, byśmy opanowali tę epidemię do momentu, gdy pojawi się szczepionka. Najlepszym prezentem dla naszych najbliższych, naszych rodziców czy dziadków będzie to, że ich nie zakazimy koronawirusem.”

-powiedział Waldemar Kraska. Dodał, że są telefony, wideorozmowy i najlepiej będzie jak w ten sposób się z bliskim skontaktujemy, a wigilię spędzimy w jak najmniejszym gronie.

Wiceminister zdrowia wypowiedział się też w kwestii szczepionek. Zaznaczył, że logistyka może być bardzo trudna, ale wciąż trwają prace, aby wszystko usprawnić i wkrótce zostanie przekazany dokładny plan jak te szczepienia w Polsce będą wyglądać. Zaznaczył, że kraj chce być gotowy do szczepień od razu jak tylko pierwsze preparaty pojawią się na polskim rynku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c