Wiceminister zdrowia o możliwości wprowadzenia zaleceń na Wszystkich Świętych

Waldemar Kraska w wywiadzie dla Polskiego Radia tłumaczył wzrost zakażeń w kraju. Poinformował także, że mogą zostać wprowadzone zalecenia przed Wszystkimi Świętymi.

Fot. Pixabay

Jak przekazał wiceminister zdrowia, wzrost zakażeń wynika z tego, że Polacy wrócili do normalności, są bardziej aktywni. Dodatkowo dzieci wróciły do szkół, a dorośli w większości do prac w biurach. To powoduje zwiększenie liczby przypadków chorych na koronawirusa i prędko nie zmaleje.

Na antenie Polskiego Radia, Waldemar Kraska wypowiedział się również na temat zbliżającego się Święta Zmarłych. Zaznaczył, że jest to dzień, w którym często się przemieszczamy, czasami nawet przez pół Polski jedziemy na groby bliskich. A takie podróże niosą ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego być może będą wprowadzone specjalne zalecenia, które resort przekaże 1-2 tygodnie przed świętem.

Dziś padł rekord zakażeń. Dodatnie wyniki testów na COVID-19 potwierdzono u prawie dwóch tysięcy osób w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c