Wicepremier podał wstępną datę otwarcia hoteli i restauracji

Wicepremier Jarosław Gowin podał wstępną datę otwarcia branż gastronomicznej i turystycznej. Dodał, że popiera korzystanie z tychże we wcześniejszym terminie przez osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki.

Fot. Shutterstock

Od 26 kwietnia w 11 województwach otwarte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, a w szkołach podstawowych rusza nauka hybrydowa klas I-III.

Pozostałe restrykcje będą obowiązywać do 3 maja, a słowa wicepremiera Jarosława Gowina wskazują na to, że zostaną przedłużone.

Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy (…) odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie – przyznał wicepremier.

Jednocześnie dodał, że dla osób zaszczepionych powinno udostępnić się niektóre usługi wcześniej.

Musimy wszyscy okazać solidarność z przedsiębiorcami, z reprezentantami tych branż. To jest polski kapitał. Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – powiedział Jarosław Gowin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c