Wicepremier przeprasza za wyjazd z synami na narty

Byłą wicepremier Jadwigę Emilewicz wraz z synami zauważono na stoku pod Poroninem 5 stycznia, zaledwie kilka dni po wprowadzeniu obostrzeń i zamknięciu stoków narciarskich. Oficjalnie ze stoków korzystać mogły tylko zawodowcy lub członkowie kadry narodowej i reprezentacji olimpijskiej.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Gdy sprawa została ujawniona przez tvn24.pl, była wiceminister próbowała bronić się tym, że synowie posiadają licencje Polskiego Związku Narciarskiego.

Stacja TVN24 ujawniła jednak, że synowie Jadwigi Emilewicz w dniu w którym korzystali ze stoku, nie mieli odpowiednich licencji. Na liście PZN ich dane pojawiły się dopiero po pytaniach dziennikarzy.

W rozmowie Interią była wiceminister przeprosiła za całą sytuację.

„Nie powinnam była jechać. Z pokorą przyjmuję krytykę internautów, mediów, klubowych kolegów i opozycji. To, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca” – powiedziała Emilewicz.

„Dzisiaj bym z nimi nie wyjechała. Zdaję sobie sprawę z tego, że reakcja ludzi, którzy byli zamknięci w domach, była w pełni uzasadniona” – dodała wicepremier.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c