Wiceprezydent Paweł Rabiej zmienia zdanie w sprawie adopcji dzieci przez gejów. Mówił o innych sposobach

Do niedawna wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej był za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Okazało się, że zmienił zdanie.

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47119967

Paweł Rabiej z Nowoczesnej oraz Zbigniew Girzyński z PiS byli gośćmi programu „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News.

Obaj Panowie komentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego po konwencji PiS. Polityk mówił o tym, że jego ugrupowanie będzie broniło Polski przed planem Pawła Rabieja. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wiceprezydent mówił: „najpierw związki partnerskie, później tzw. małżeństwa homoseksualne, a na koniec adopcja dzieci”.

Paweł Rabiej mówił, że nie reaguje na zaczepki Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że to „pewien rodzaj straszaka”. – Tak jak straszył kiedyś imigrantami, tak dziś straszy społecznością LGBT – mówił wiceprezydent stolicy.

„To jest rozwiązanie niezwykle kontrowersyjne, za którym osobiście nie jestem” – przyznał Paweł Rabiej pytany o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Dodał jednak, że państwo powinno zbadać inne możliwości np. „przysposobienie zastępcze”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c