Wiceprezydent Warszawy do GIS: „Apeluję o niezwłoczne uruchomienie infolinii dla szkół”

Renata Kaznowska podzieliła się pismem, które wystosowała do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jest w nim mowa o uruchomieniu specjalnej infolinii dla szkół, która ułatwi dyrektorom kontakt ze służbami sanitarnymi w razie wystąpienia w placówce COVID-19.  

Fot. Shutterstock

Od września dzieci wracają do szkół. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego dyrektor będzie mógł podjąć decyzję o zdalnej lub częściowo zdalnej formie nauki. Jednak to może się stać dopiero po uzyskaniu pozwolenia od inspektora sanitarnego.

Wiceprezydent Warszawy apeluje do GIS aby uruchomiona została specjalnie stworzona dla szkół infolinia. Podkreśla, że dotychczasowe doświadczenia pokazały, że kontakt między dyrektorami, a stacją sanitarno-epidemiologiczną bywa utrudniony. Tym bardziej w przypadku tak dużej ilości szkół, żłobków, przedszkoli i placówek oświatowych jak w Warszawie, gdzie konieczne będzie natychmiastowe działanie.

Renata Kaznowska podkreśla, że infolinia, czynna 7 dni w tygodniu, w godzinach 6:00-22:00 byłaby bardzo dobrym pomysłem, bo tak naprawdę od szybkości podejmowania działań będzie zależało zdrowie, a może i życie uczniów, rodziców i pracowników placówek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c