Wiceprezydent Warszawy: „Jeśli oddamy pięciu lekarzy i 10 pielęgniarek, jak chce wojewoda, będziemy musieli zamykać oddziały”

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska skomentowała aktualną sytuację epidemiczną w Warszawie w nawiązaniu do słów wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który zaproponował, by warszawskie szpitale delegowały personel do pracy w Szpitalu Południowym.

W sobotę w programie „Fakty po Faktach” wojewoda Mazowiecki wypowiedział się o dostępności łóżek covidowych na Mazowszu. Zaapelował także do dyrektorów warszawskich szpitali, aby oddelegowali swój personel do Szpitala Południowego.

„Pamiętajmy, że w Warszawie to są duże szpitale. Oddanie pięciu lekarzy i 10 pielęgniarek, taką zaproponowaliśmy formułę, wydaje się, że w istotny sposób nie zaburzyłoby funkcjonowania tych szpitali” – powiedział wojewoda.

Na te słowa zareagowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska w TVN24:

Jeżeli oddamy pięciu lekarzy i 10 pielęgniarek, tak jak życzy sobie pan wojewoda, będziemy musieli zamknąć oddziały w naszych szpitalach. Bo chodzi tu o odpowiedzialność za pacjentów, za ich zdrowie, za ich życie” – powiedziała wiceprezydent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c