Wiceprzewodnicząca Lewicy przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina! Tłumaczy swoją decyzję!

Wczoraj Monika Pawłowska poinformowała, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. Transfer wywołał duże poruszenie na polskiej scenie politycznej. Była już wiceprzewodnicząca klubu Lewicy tłumaczy swoją decyzję. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W niedzielę w mediach społecznościowych wiceprzewodnicząca klubu Lewicy ogłosiła, że odchodzi do Porozumienia Jarosława Gowina, co wywołało duży szok na polskiej scenie politycznej. Jej koledzy i koleżanki z Lewicy nie potrafią zrozumieć dlaczego zdecydowała się na taki krok. Posypały się nawet mocne oskarżenia.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Monika Pawłowska wytłumaczyła powody swojej decyzji. Podkreśliła, że została ona podjęta po rozmowach z wyborcami. Zaznaczyła także, że odeszła z Lewicy, ponieważ „partia zupełnie nie przypomina ugrupowania, z którym się kiedyś związała”.

'Wybieram premiera Gowina i Porozumienie, jedyne dziś ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra wspólnego. Najlepszym przykładem jest samorząd. Współpracuję m.in. z prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem, z którym wspólnie podejmujemy szereg inicjatyw w mieście.”

-wyjaśniła. Polityk przyznała, że spodziewała się, że spadnie na nią teraz fala hejtu, ale chce postępować zgodnie z własnym sumieniem. Zaznaczyła także, że na pewno nie wejdzie do klubu PiS w Sejmie i zostanie posłem niezrzeszonym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c