Wiceszef MEiN o nauce zdalnej w młodszych klasach i przedszkolach. Ujawnia plany

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski był gościem „Sygnałów Dnia” na antenie Polskiego Radia. Zapytany, czy resort przewiduje przedłużenia zdalnej nauk, odpowiedział, że kierownictwo MEiN nie zakłada takiego wariantu.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Okres nauczania zdalnego od 5 klasy w górę aż po klasy maturalne czy ostatnie klasy szkół branżowych trwa do 27 lutego, czyli nazajutrz ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej już we wszystkich typach szkół” – powiedział.

Co z przedszkolami?

MEiN nie przewiduje zamknięcia przedszkoli. Jak powiedział funkcjonowały one „przez prawie cały okres pandemii”, a frekwencja w nich nigdy nie spadła poniżej 90 %.

„To jest chyba najlepszy wyznacznik tego, że akurat problemu w przedszkolach czy najniższych klasach podstawowych po prostu nie ma. Natomiast masowość przechodzenia na kwarantannę w klasach wyższych ocierała się o sparaliżowanie instytucji sanepidu” – dodał


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.