Wichury w Polsce. Ogromne problemy na kolei!

Wczoraj w całym kraju mogliśmy doświadczyć bardzo złych warunków pogodowych, głównie ze względu na wichury.  Przyniosły one wiele szkód, są pierwsze ofiary. Również ciężka sytuacja była i jest na kolei. Około 80 pociągów zostało całkowicie odwołanych. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wczorajsze wichury zaskoczyły nawet IMGW, które po południu wydało dodatkowe alerty. Prawie w całym kraju sytuacja była naprawdę poważna i niebezpieczna. Słyszy się już o pierwszych ofiarach wichur. Również podróżni musieli zmagać się z opóźnieniami, a nawet odwołanymi połączeniami.

W sumie w całym kraju całkowicie odwołano około 80 pociągów. Co piąty pociąg przyjechał na końcową stację mocno opóźniony. Największe opóźnienie wyniosło 528 minut.  Ze względu na bardzo złe warunki pogodowe, koło Olsztynka pociąg IC „Kolberg” najechał na drzewo. Nie jeździły także pociągi PKP Intercity do Berlina. Aby się do niego dostać, trzeba było skorzystać z komunikacji zastępczej.

Wciąż problem może pojawić się między innymi na trasach: Jelenia Góra- Wałbrzych, Piła- Poznań, Węgliniec- Jelenia Góra, Szklarska Poręba-Jelenia Góra, Szczecin- Reptowo, Poznań- Zbąszynek czy Słupsk-Lębork. Straż cały czas zmaga się ze skutkami wczorajszej pogody.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c