Mężczyzna wypróżniał się publicznie. Fekalia mogą przenosić koronawirusa

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową i kontakt z zakażonymi pacjentami. Ale nowe badania sugerują, że może również rozprzestrzeniać się w kale. Jedna z Czytelniczek wysłała nam nagranie, na którym mężczyzna wypróżniał się przy Alei Krakowskiej. Niestety mogła to nie być jego wina, gdyż mógł nie mieć dostępu do WC. 

Fot. Kamila

Obecnie istnieje więcej przypadków COVID-19 (choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2), niż można by się spodziewać, gdyby wirus rozprzestrzeniał się jedynie poprzez kropelki oddechowe i kontakt z zakażonymi pacjentami, zgodnie z raportem opublikowanym w lutym. 15 przez Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (China CDC).

Testy wykazały, że koronawirus może być obecny w kale, dlatego w tym szczególnym czasie powinniśmy szczególnie uważać na zasady higieny.

Inną sprawą jest brak dostępności do toalet w niektórych częściach miasta. Czasem człowiek po prostu nie ma innego wyjścia i musi się wypróżnić.

O badaniach na temat koronawirusa w kale przeczytać szerzej możecie tu: https://www.livescience.com/coronavirus-covid-19-spread-through-feces.html?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=dlvr.it


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c