Więcej kradzieży przed Świętami. Policja ostrzega

Jak przestrzegają służby, okres przedświątecznego zamieszania to idealny moment dla złodziei i oszustów. Jak można się przed tym chronić?

Fot. Shutterstock

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Niestety w tym okresie, kiedy panuje większe zamieszanie, znacznie częściej dochodzi do kradzieży. Policja ostrzega przed takimi sytuacjami i podpowiada, jak się przed tym chronić. Jak donosi portal eska.pl, funkcjonariusze przede wszystkim apelują o ostrożność w czasie robienia przedświątecznych zakupów. Chodzi tutaj o wzmożonej aktywności kieszonkowców. którzy korzystają z sytuacji, gdy w sklepach lub na bazarach zbierają się tłumy ludzi.

Często podczas zakupów nie jesteśmy wystarczająco uważni i możemy paść ofiarą takiego złodzieja. Dlatego należy pilnować swoich torebek i kieszeni. W miarę możliwości również unikać zatłoczonych miejsc. Dobrym wyjściem tutaj będzie unikanie hipermarketów w godzinach szczytu.

Ponadto trzeba pamiętać o oszustach działających w internecie oraz za pośrednictwem telefonów. Tutaj wskazane jest nie odpisywanie na podejrzane maile czy wiadomości SMS. Oszuści mogą podszywać się pod różne instytucje, np. banki i wysyłać linki do stron, łudząco przypominających te prawdziwe. Tutaj należy pod żadnym pozorem nie podawać danych osobowych, gdyż można stracić ogromne sumy pieniędzy lub narazić się na jeszcze gorsze niebezpieczeństwo.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]