Więcej pieniędzy dla ratowników medycznych! Władze Mazowsza chcą wesprzeć załogi karetek

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego planuje pomóc ratownikom medycznych. Chcą zwiększyć o 9 milionów jeden z projektów unijnych, dzięki czemu uda się wypłacić dodatkowe pieniądze. Ratownicy medyczny zyskaliby dodatkowe 800 złotych!

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Spór pomiędzy pracownikami zawodów medycznych a rządem wciąż trwa. 11 września odbył się wielki protest w centrum Warszawy, wtedy też powstało tzw. białe miasteczko. Przedstawiciele zawodów medycznych chcą spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Oczekują, że ich postulaty zostaną wysłuchane. Chodzi między innymi o podwyżkę, a także o poprawę warunków pracy.

Na pomoc przyszedł właśnie urząd marszałkowski. Jak informuje członek zarządu województwa w rozmowie z radiem RDC, mają pojawić się dodatki dla ratowników i pracowników administracji i usług. Chodzi o dwie kwoty. Pierwsza, dla pracowników administracji i pracowników usługowych ma wynieść 600 złotych brutto. Druga, dla ratowników medycznych to 800 złotych.

„Apelujemy o takie systemowe rozwiązanie, o przygotowanie takiego algorytmu, który uwzględni też naszą stołeczność. Myślę tutaj o Warszawie, o podwarszawiu, bo koszty funkcjonowania tutaj Meditransu są zdecydowanie wyższe.”

-tłumaczyła Elżbieta Lanc. W tej chwili urząd czeka na zgodę instytucji unijnych. Nie wiadomo też, przez jaki czas dodatek miałby być wypłacany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c