Większy zasiłek dla bezrobotnych? Wicepremier powiedziała, kiedy to nastąpi

Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała o tym, kiedy powinien wejść w życie podwyższony zasiłek dla osób bezrobotnych. 

Jadwiga Emilewicz przypomniała, że pierwsza wersja tarczy antykryzysowej ma funkcjonować do końca czerwca. To właśnie końcówka czerwca – zdaniem wicepremier – jawi się jako idealny moment na wejście w życie wyższego niż do tej pory zasiłku dla bezrobotnych.

Jak dodała Emilewicz, obecnie trwają rozmowy w tej sprawie i wspólnie z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleną Maląg będzie przekonywała rząd do jak najszybszego przegłosowania zmian w kwestii wysokości wspomnianego zasiłku.

Jak zaznaczyła wicepremier, w latach poprzednich podniesienie tego rodzaju świadczenia nie miało uzasadnienia ze względu na korzystny bilans rynku pracy.

Obecnie, ze względu na liczne obostrzenia, wyższa kwota zasiłku wpisze się w pakiet działań antykryzysowych, które pomogą w ograniczonym funkcjonowaniu, w związku z trwającą epidemią.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c