„Wielka Księga Siusiaków” i „Wielka Księga Cipek” wycofane z bibliotek w Ursusie

Jak dowiedziała się Stołeczna Gazeta „Wielka Księga Siusiaków” i „Wielka Księga Cipek” zostały wycofane z bibliotek w Ursusie po licznych protestach mieszkańców. Co jest takiego w tych książkach, że mieszkańcy chcieli usunięcia ich z listy dostępnych tytułów?

Fot. Wydawnictwo Czarna Owca

Fot. Wydawnictwo Czarna Owca

Wycofania książek ze wszystkich bibliotek domagała się jeszcze w 2013 roku posłanka Prawa i Sprawiedliwości Izabela Kloc. W argumentacji napisała, że książka „propaguje rozwiązłość i patologiczny model rodziny, niszczy niewinność i sprowadza ciało do przedmiotu użycia seksualnego.” Czy jest tak w istocie?

Książki opisane są, jako lektury dla dzieci od 10 lat wzwyż, choć już na pierwszej stronie widnieje napis, że mogą one obrażać uczucie religijne. Chłopcy dowiedzą się z nich np. jak inaczej nazwać swój organ płciowy. Podawane są różne przykłady, m.in. drut, fajfus bądź… Adolf. Jest też słowo penis w innych językach rozdział o masturbacji, zakładaniu prezerwatyw i ciekawostki, jak np. o tym, że mężczyźni wydalają podczas całego życia 55 litrów nasienia. Dziewczęta dowiedzą się natomiast m.in. jak znaleźć punkt G i co to tak naprawdę jest oraz jak radzić sobie z miesiączką.

Co o  tym sądzicie?

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.