Wielka wymiana liczników energii elektrycznej! Koniec z prognozami!

Polaków czeka wielka wymiana liczników energii elektrycznej. Nowelizacja ustawy, która właśnie jest przetwarzana w Sejmie mówi o wymianie wszystkich liczników na takie, które będą mieć zdalny odczyt zużycia prądu. Oznacza to koniec rachunków na podstawie prognoz!

Fot. Pixabay

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce wprowadzić nowe liczniki, które będą posiadać funkcję zdalnego odczytu zużycia prądu. Zdaniem resortu, spowoduje to oszczędności zarówno dla klientów, którzy zaoszczędzą na rachunkach, jak i dla przedsiębiorstw dostarczających energię. Dodatkowo, w czasie pandemii ma to pozwolić uniknąć strat związanych z brakiem możliwości fizycznego odczytu danych u klienta. 

„Oprócz postępu technologicznego i inwestycyjnego przedsiębiorstw sieciowych, instalacja liczników zdalnego odczytu zwiększy konkurencyjność rynku energii, z której skorzystają wszyscy użytkownicy systemu, a w szczególności, odbiorcy. Nie można też pominąć pozytywnego wpływu regulacji na producentów liczników”

-tłumaczy minister Michał Kurtyka.  W tej chwili nowelizacja ustawy o prawie energetycznym jest procedowana w Sejmie.

W związku z tym wkrótce wszystkich Polaków czekać będzie wielka wymiana liczników. Potrwać to ma do końca 2028 roku, a harmonogram rządowy ma być realizowany w czterech etapach. Na koniec każdego z nich ich odsetek ma wynieść: do 31 grudnia 2023 roku- 15%, do 31 grudnia 2025 roku- 35%, do 31 grudnia 2027 roku- 65% i do 31 grudnia 2028 roku aż 80%. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c